Naše KOLEJOVÁ A SILNIČNÍ MECHANIZACE

RM 79

Šestinápravový stroj pro těžení materiálu kolejového lože pod pražci rakouské firmy Plasser&Theurer. Nekonečný narušovací řetěz (ještěr), který těžícími lopatkami posouvá materiál kolejového lože na vibrační síta, která třídí štěrk na frakci 32/63 mm, která je vracena zpět do kolejového lože, dopravníky po bocích stroje je odhazován pod hlavy pražců a zároveň i do osy koleje.

ASP 09-16/4S UNIMAT

Osminápravová kontinuální podbíječka rakouské firmy Plasser&Theurer s šestnácti podbíjecími pěchy, která směrově a výškově upravuje polohu koleje i výhybek včetně zvedu a zajištění odbočné větve výhybky děleným agregátem.

ASP 400.1 BEAWER

Dvounápravová traťová strojní podbíječka rakouské firmy Plasser&Theurer s šestnácti podbíjecími pěchy, která směrově a výškově upravuje polohu koleje. Stroj zvládne podbít všechny typy svršků, avšak je nutné počítat s výkonem 250 – 350 m/hodinu. Podbíječka umí využít dat získaných z APK a jedním záběrem má výkon 400 m/hod.

SSP 110 SW

Dvounápravový stroj na úpravu štěrkového lože rakouské firmy Plasser&Theurer s bočním pluhem pro libovolné natočení v rozmezí úhlu 0 – 45°, urovnávací pluh s vodícími plechy k ochraně koleje a upevňovadel, zametací zařízení, strmé dopravníky štěrku se zásobníkem (5mᶟ) ke sběru a rozdělení štěrku do každé požadované pozice.

Dvoucestná podbíječka Unimog UST 78-U

Stroj rakouské firmy Plasser&Theurer zkonstruován na specifické podmínky tramvajových tratí, který nachází uplatnění i u méně náročných železničních staveb a vleček. Samojízdný pracovní stroj se skládá ze dvou základních částí. První částí je nákladní vozidlo Mercedes Unimog 1800 T, který plní funkci tahače a druhá část je rám pracovní části stroje UST 78-U s osmi pěchy. Podbíječka je osazena řídícím počítačem ASPATIC, který umožňuje podbíjení do APK.

MATISA B 241

Čtyřnápravová traťová strojní podbíječka švýcarské firmy MATISA s šestnácti podbíjecími pěchy, která směrově a výškově upravuje polohu koleje. Stroj zvládne podbít všechny typy svršků, avšak je nutné počítat s výkonem 350 – 450 m/hodinu. Podbíječka umí využít dat získaných z APK a jedním záběrem má výkon 600 m/hod.

Donelli PTH 350

Pokladač pražců patří mezi stroje na zřizování kolejového roštu, které na našich tratích nemají letitou tradici. Po úspěšném odzkoušení v roce 2004 se rozhodla naše firma přistoupit k zakoupení této technologie. Technologická jednotka, tvořena dvěma portálovými jeřáby a závěsnou traverzou, byla zakoupena v Nizozemí.